Jak wygląda obsługa prawnika przez telefon i internet?

Coraz więcej osób szuka obsługi prawnej dostępnej od ręki. Teraz można otrzymać ją również w ramach porad telefonicznych i internetowych.

Skuteczna pomoc prawna jest potrzebna w wielu sytuacjach – podział majątku, rozwód, alimenty, ale także sprawy dotyczące prowadzenia biznesu czy ubezpieczeń. Jednak obecnie, aby otrzymać obsługę prawną, wcale nie trzeba spotykać się z prawnikiem w jego kancelarii. Dużym zainteresowaniem cieszy się poradnictwo prawne przez telefon i internet.

Telefoniczne porady prawne – błyskawiczna pomoc

Gdy potrzebny jest prawnik, ale nie można udać się do niego osobiście, w takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z poradnictwa dostępnego na odległość. Najszybciej wsparcie można otrzymać podczas konsultacji telefonicznej. Telefoniczne porady prawne są dostępne w ofercie wielu kancelarii prawnych – także w Krakowie. Wówczas prawnik – adwokat czy radca prawny – może odpowiedzieć na zadane pytania podczas rozmowy telefonicznej. Taka konsultacja pozwala wtedy na otrzymanie szybkiego wsparcia bez konieczności wcześniejszego umawiania się na spotkanie. Często korzystają z niej firmy, ale również jest ona skierowana do osób prywatnych. 

Aby otrzymać taką pomoc, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z prawnikiem – najlepiej telefonicznie w godzinach pracy kancelarii. Następnie można przekazać mu swoje zapytanie od razu albo umówić się na kolejną rozmowę telefoniczną. Zapłata przekazywana jest za pośrednictwem metod płatności online – można wykorzystać wtedy szybkie systemy zapłaty, które pozwalają na natychmiastowe przekazanie zapłaty do odbiorcy. Wtedy prawnik może natychmiast odpowiedzieć na zadane pytania, gdy liczy się czas.

Porady prawne online – wyślij zapytanie do prawnika

Drugą formą udzielania porad prawnych na odległość są porady online, czyli internetowe. Sprawdzą się wtedy, gdy pomoc nie jest potrzebna od razu, lecz można na nią zaczekać. Zwykle jednak oczekiwanie na otrzymanie porady to 24-48 godzin od momentu przyjęcia zlecenia.

Poradnictwo prawne online polega na przekazaniu zapytania do prawnika online, po wcześniejszym uzyskaniu wyceny usługi. W tym przypadku w pierwszej kolejności należy skontaktować się z prawnikiem, a także przekazać mu zapytanie – można także dołączyć do niego pisma w formie załączników. Następnie prawnik zapoznaje się ze sprawą i wycenia obsługę. Po opłaceniu porady przekazuje klientowi odpowiedź w formie e-maila.

W porównaniu do obsługi prawnej przez telefon poradnictwo prawne online pozwala na otrzymanie bardziej złożonej odpowiedzi w formie pisemnej, dlatego można zawsze łatwo do niej wrócić. Minusem jest z kolei brak możliwości dopytania prawnika o szczegóły, chyba że porada online na to pozwala.

Ile kosztuje obsługa prawna na odległość?

Koszty związane z poradnictwem prawnym przez telefon i przez internet plasują się na podobnym poziomie jak w przypadku porad na miejscu. Zwykle jest to wydatek od około 100 złotych do 150 złotych. Klienci biznesowi korzystający ze stałej obsługi prawnej mogą często otrzymać je w ramach obsługi lub w niższej cenie. Gdy potrzebny jest dobry prawnik, nie trzeba zatem odwiedzać go osobiście. Obecnie poradnictwo prawne dostępne jest również telefonicznie oraz online, dlatego odpowiedź na nurtujące pytania można otrzymać bez potrzeby osobistego udawania się do kancelarii adwokackiej albo radcowskiej.