Wybierz się z maluchem do parku trampolin!

Poszukujesz ciekawego, ale również aktywnego sposobu na spędzenie czasu? Doskonałym wyborem będzie odwiedzenie parku trampolin!

W wielu polskich miastach działają dzisiaj miejsca, gdzie można poskakać na trampolinach. Do dyspozycji są trampoliny w Warszawie, ale również w innych miejscowościach, które zapraszają do skorzystanie z atrakcji w aktywnym stylu. Gdy poszukujesz dobrego miejsca na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, park trampolin może być strzałem w dziesiątkę. Zobacz, jakie atrakcje dostępne są w takich parkach i ile trzeba zapłacić za wstęp!

Jakie atrakcje dostępne są w parku trampolin?

Główną atrakcją, jaką może zaoferować park trampolin, są, oczywiście, same trampoliny. W takich miejscach można znaleźć szeroką gamę trampolin, które mają dużą powierzchnię i zapewniają świetną przestrzeń do skakania dla młodszych i starszych.

Jednak trampoliny to jeszcze nie wszystko, co czeka w parkach trampolin na ich odwiedzających. Do dyspozycji w wielu takich obiektach są także inne urządzenia, które mogą zapewnić jeszcze więcej dobrej zabaw.

Przykładowo park trampolin w Warszawie airo.fun może zaoferować odwiedzającym atrakcje jak specjalne tory do akrobacji, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, rynny do skakania, baseny wypełnione gąbkami, duże poduchy do amortyzowania skoków. Można także znaleźć w nim bardzo popularnego twistera, czyli urządzenie wyposażone w obracające się belki, których trzeba unikać.

Wobec tego park trampolin jest miejscem, gdzie nie można nudzić się nawet przez moment. Czekają w nich nie tylko same trampoliny, ale też mnóstwo innych propozycji dla odwiedzających, by spędzony w nich czas był w 100% udany.

Od jakiego wieku dziecko może wejść do parku trampolin?

Najczęściej park trampolin jest dostępny dla dzieci w minimalnym wieku 4 lat. Dziecko musi wtedy przebywać pod opieką rodzica albo opiekuna. Od 7 roku życia dziecko może już bawić się samodzielnie w parku trampolin.

Rodzic lub opiekun dziecka nie musi dodatkowo płacić za bilet, gdy ma pod opieką jedno dziecko.

Dlaczego warto wybrać się do parku trampolin z dzieckiem?

Wizyta w parku trampolin z dzieckiem może być dla niego kapitalną okazją, by aktywnie spędzić czas, także w sytuacji, gdy pogoda za oknem nie sprzyja.

Różnorodne atrakcje, które czekają w parkach trampolin, powodują, że dziecko nie będzie nudziło się tam nawet przez moment. Maluch może wtedy spędzić czas na skakaniu, ale również na korzystaniu z wielu innych urządzeń – samodzielnie oraz z innymi dziećmi. Wobec tego trampoliny mogą być bardzo dobrym wyborem nawet dla tych dzieci, które nie przepadają za ruchem.

Aktywne spędzanie czasu w parku trampolin przekłada się na wsparcie w rozwoju dziecka, ponieważ ma ono pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, ale również na psychikę.

Oczywiście, wizyta w takim miejscu może być też świetnym pomysłem dla rodziców, którzy także mogą skorzystać z różnych atrakcji i dobrze się bawić. To zatem udany pomysł na rodzinne wyjście!

Jak przygotować dziecko do wizyty w parku trampolin?

Dziecko nie wymaga szczególnych przygotowań przed wizytą w parku trampolin, ale warto pamiętać w takim przypadku o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim na trampoliny warto wybrać wygodne ubrania sportowe, na przykład spodnie dresowe oraz koszulkę, aby nie krępowały one ruchów. W parku nie należy nosić obuwia i wskazane są antypoślizgowe skarpetki. Nie należy też nosić zegarków, biżuterii oraz innych dodatków.

Ile kosztuje wizyta w parku trampolin z dzieckiem?

Zazwyczaj park trampolin w Warszawie będzie wydatkiem na poziomie od około 25 do 30 złotych za jedną godzinę. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że w weekendy ceny mogą być wyższe i dochodzić nawet do 35 złotych za jedną godzinę zabawy.

Parki trampolin mają również dla swoich klientów atrakcyjne rabaty, na przykład w parku airo.fun przy wykupieniu biletów przez internet można zaoszczędzić 3 złote. Można także uzyskać dodatkowe zniżki wtedy, gdy ma się Kartę Dużej Rodziny lub korzysta się z pakietów sportowych w innych firmach.